Logg inn    23. februar 2012      Søk  
 
Vi ønsker å være et inkluderende fellesskap og en tjenende menighet
 
Klikk her for å komme i kontakt med Sola menighet! Klikk her for å lese om vigsel i Sola-kirkene! Klikk her for å lese om trosopplæringen i Den norske kirke! Klikk her for å lese om, og melde til, dåp i Sola menighet! Klikk her for å gå til Den norske kirkes internettsider! Her er vi!
 
Inventua - SideMenu   
Vårt misjonsengasjement   

OKHALDHUNGA SYKEHUS

Arbeidet
Arbeidet ved Okhaldhunga sykehus omfatter drift av et generelt sykehus for en befolkning på drøyt 200.000 mennesker. Der drives medisinsk arbeid av alle typer, så som kirurgi, medisinsk behandling av barn og voksne, fødselshjelp, gynekologi, behandling av alle slags infeksjoner og ernæringsproblemer, skadebehandling, samt mye behandling av mentale sykdommer.

Barn med armbrudd

Slik er det fordi det er svært få muligheter for å referere vanskelige pasienter til andre og mer spesialiserte sykehus. Til det blir avstandene for store, ved siden av at pasientene er fattige.

Sykhuset har 44 senger. Videre finnes et ernæringssenter for underernærte barn og et ventehjem for gravide kvinner med risikosvangerskap. Et senter for tuberkulosesbehandling hører også til sykehuset.

Ut fra sykehuset drives også et omfattende landsbyhelsearbeid med 18 ansatte. Det består av både forebyggende helsearbeid og behandling langt uti landsbyene. Dette arbeidet finansieres med støtte fra NORAD.

Ansatte
På sykehuset: 36 nepalesere og to utledninger (Kristin og Erik Bohler).
I Landsbyhelseprosjektet: 18 nepalesere

Historie
Sykehuset ble startet i 1964 og har hele tiden værte drevet av UMN (=United Mission to Nepal)

   Kontakt oss Menighetsrådet Menighetsbladet Misjon Trosopplæringsutvalget Alpha-kurs Gudstjenestelister Galleriet Tjenesteuker
Copyright 2008 by Sola menighet   Uttalelse om privatliv  
Downloaded from DNNSkins.com